Prominent & Leading Importer from New Delhi, we offer bacillus megaterium probiotics powder, bacillus polymyxa probiotics powder, streptococcus thermophilus powder, alkaline protease enzyme powder, ligilactobacillus salivarius powder and lacticaseibacillus casei powder.















₹ 300 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| CFU | 2x10^11 CFU |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Bag |
| Purity | 100% |














₹ 300 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Powder |
| CFU | 2x10^11 CFU |
| Packaging Type | Bag |
| Purity | 100% |














₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Form | Powder |
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging Type | Sack Bag |
| Brand | Streptococcus Thermophilus Powder |
| Product Name/Code | Streptococcus Thermophilus Powder |
| Country of Origin | Made in India |














₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Powder |
| Usage/Application | Alkaline Protease Enzyme Powder |
| Solubility | Soluble |
| Packaging Type | 1 kg, 25 kg |














₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Packaging Size | 1 kg |
| Packaging Type | Pack |
| Product Type | API |
| Form | Powder |
| Purity | 100% |














₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Powder |
| Strength | 200b CFU/gm |
| Fish Type | Aquatic |
| Packaging Type | Drum |













₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Powder |
| CFU | 2x10^11 CFU |
| Packaging Type | Drum |
| Country of Origin | Made in India |













₹ 105 / PackGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Pack |
| Form | Powder |
| Packaging Size | 1 kg |
| Packaging Type | 1 kg |
| Usage/Application | Pumpkin Enzyme Powder |
| Color | White |
| Shelf Life | 3 years |
| Efficiency | 100% |
| Molecular Formula | Pumpkin Enzyme Powder |
| Molecular Weight | Pumpkin Enzyme Powder |
| Purity | 100% |














₹ 1500 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Packaging Size | 1 Kg |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Bag |
| Color | White |
| Solubility | Soluble |














₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Packaging Size | 1Kg |
| Form | Powder |
| Strength(CFU/gram) | 15 Billion |
| Purity | 100% |
| Solubility | Solube |
Nittin Gupta (Manager)
A M Nutratech Private Limited
B20, Wazirpur Industrial Area, Ashok Vihar, New Delhi - 110052, Delhi, India








